مفاهیم پایه زبان های برنامه نویسی
بهار 97
در حال ثبت نام

آشنایی با ابزارها و زبان های برنامه نویسی

درباره ی دوره

سبک دوره : مفهومی
پیش نیاز: ندارد
مخاطبین دوره:
1- افرادی که قصد ورود به دنیای برنامه نویسی را دارند.
2- افرادی که قصد تدریس زبان های برنامه نویسی را دارند.
3- افرادی که علاقمند به یادگیری برنامه نویسی به صورت ریشه ای و کامل را دارند.

توضیحات:
این دوره کاملا رایگان بوده و برای شروع برنامه نویسی در نظر گرفته شده است. پیش مفاهیم این دوره با دوره ی مفاهیم تخصصی یکی بود اما بدلیل حجم زیاد مطالب و طولانی شدن دوره این دوره مجزا برگزار می گردد.

شاید به ظاهر فکر کنید مطالبی که در سرفصل ها قید شده خیلی مهم نباشند و اصلا نیازی به زمان گذاشتن برای آنها نیست. بخصوص اگر از برخی برنامه نویس های مبتدی در ای مورد سوال کنید آنها هم لزومی به گذراندن این دوره نمی بینند.

این درحالی است که مطالب معرفی شده در سرفصل ها تا اخرین روزی که برنامه نویسی میکنید برای شما کاربردی می باشد بعنوان مثال یکی از موارد که خیلی از کاربران در مورد آن سوال دارند و در انجمن ها بسیار در مورد آن بحث میشود پشتیبانی برنامه از زبان فارسی است و خیلی ها میپرسند چرا برنامه ی ما با فارسی مشکل دارد چرا علامت سوال چاپ می شود و.... این موضوع یکی از مواردی از که برنامه نویس ها باید بعنوان مفایهم پایه ی کامپیوتر با آن آشنا می شدند بعد به سراغ برنامه نویسی می رفتند اما متاسفانه کتاب های آموزش برنامه نویسی نه این موارد را در کتاب میاورند و نه مخاطب را از این مهم آگاه می سازند.

مطالب جمع آوری شده حاصل تجربه برنامه نویسی و تدریس و بررسی ضعف برنامه نویسان بوده و لذا در خصوص شروع برنامه نویسی اهمیت بالایی دارد.

در این دوره شرکت کنندگان با تاریخچه ی زبان های برنامه نویسی، دسته بندی زبان های برنامه نویسی و میزان کاربرد آنها در بازار امروز آشنا می شوند همچنین با اصول اولیه ی نحوه ی کار کامپایلر و سایر اصطلاحات اساسی آشنا می شوند و حوه ی برخورد سیستم عامل با کد های برنامه نویس و اجرای آن را فرا خواهند گرفت .

مشخصات دوره

مدت ساعت دوره: 20
تاریخ شروع: بهار 97
مدرس: ایوبی راد
شهریه ی دوره: 50000 تومان
مکان برگزاری: غیر حضوری ، آنلاین
ظرفیت مانده: 20
[جهت رزرو دوره ابتدا وارد حساب خود شوید]

سرفصل های دوره

کامپیوتر و سیستم اعداد

تاریخچه ی زبان های برنامه نویسی

دسته بندی زبان های برنامه نویسی(نحوه اجرا)

دسته بندی زبان های برنامه نویسی(کاربرد)

دسته بندی زبان های برنامه نویسی(پلتفرم)

اسکریپت ها و برنامه ها

کامپایلرها و مفسرها

برنامه اجرایی و واکنش سیستم عامل

محیط های برنامه نویسی

ساختار پروژه های برنامه نویسی

تولید نرم افزار