Android Programming

توضیحات فایل

سیستم عامل اندروید -که گاهی هم به اشتباه آندروید در زبان فارسی تلفظ می شود- به منزله اولین سیستم عامل جامع و کامل موبایل است که به صورت اپن سورس منتشر شده است.
این سیستم عامل در ابتدا توسط آقای اندی روبین مدیر عامل شرکت اندروید و همکارانش طراحی شد و در سال 2005 شرکت گوگل این شرکت را خریداری کرد. کلمه اندروید به معنی روبات انسان نما است و شاید علت این وجه تسمیه هم علاقه زیاد آقای روبین به روبات ها بوده است. در نوامبر سال 2007، گروهی از تولید کنندگان مطرح تجهیزات الکترونیکی همچون موبایل و تجهیزات بی سیم به علاوه یکسری از شرکت ها نرم افزاری که از آن جمله می توان به گوگل اشاره کرد که در ابتدا 34 شرکت بودند و سال به سال به تعداد اعضا افزوده شد، در کنار یکدیگر جمع شده و کنسرسیومی را تشکیل دادند که هدف آن ایجاد یک سیستم عامل موبایل اپن سورس بود تا از این طریق بتوانند هزینه های تولید اپلیکیشن های موبایل را کاهش دهند. در حقیقت از آنجا که شرکت گوگل در این کنسرسیوم رویکردی نرم افزاری داشت و از سوی دیگر صاحب اصلی این سیستم عامل هم محسوب می شد، از این رو به عنوان رهبر اصلی این سیستم عامل جدید انتخاب گردید.
کتاب حاضر که به زبان انگلیسی می باشد از ابتدا یعنی نصب محیط برنامه نویسی Eclipse IDE و Android SDK به صورت تصویری شروع می شود سپس پروژه های ساده در جهت آشنایی با ابزار ها را توضیح می دهد. این کتاب برای افرادی که تازه می خواهند برنامه نویسی موبایل را آغاز کنند مناسب می باشد.

مشخصات فایل

تعداد صفحات : 113
هزینه : 0