JavaScript Programming

توضیحات فایل

جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپت نویسی شی گراء و سمت کاربر (client side) می باشد که امروزه در طراحی سایت بسیار کاربرد دارد. ساختار زبان جاوا اسکریپت شباهت بسیار زیادی به سی پلاس پلاس (++c) و جاوا دارد ولی بسیاری به اشتباه فکر می کنند که جاوا اسکریپت در واقع همان زبان برنامه نویسی جاوا است. البته قابل ذکر است که این شباهت به دلیل یادگیری آسان این زبان می باشد و هیچ شباهتی در ساختار بین این دو زبان وجود ندارد.جاوا اسکریپت
جاوا اسکریپت هم به صورت ساخت یافته و هم شی گراء قابل استفاده می باشد. در این زبان اشیاء با اضافه شدن خصوصیات و یا به اصطلاح متد ها به تمامی اشیاء خالی شکل می گیرند. به همین دلیل می باشد که کاربرد اصلی جاوا اسکریپت در صفحات اینترنتی و وب سایت ها می باشد زیرا با استفاده از جاوا اسکریپت به راحتی می توان به اشیاء داخل اچ تی ام ال، جهت تغییر در آن دست یافت.

تاریخچه جاوا اسکریپت
جاوا اسکریپت در شرکت نت اسکیپ طراحی شد و بعدها به نام livescript تغییر نام داد اما در نهایت به دلیل پشتیبانی از جاوا در مرورگر نت اسکیپ نام آن به جاوا اسکریپت تغییر پیدا کرد. اولین نسخه این زبان در سال 1995 عرضه شد و امروزه به یکی از زبان های برنامه نویسی پر طرفدار در عرصه وب تبدیل شده است. در ابتدا برنامه نویسان حرفه ای علاقه ای به استفاده از این زبان نداشتند و این زبان را متعلق به برنامه نویسان آماتور می دانستد اما بعد از ظهور ای جکس این زبان مورد توجه همگان قرار گرفت و بسیاری را وادار به استفاده کرد.
شما در این کتاب مطالب پایه ای و ابتدایی این زبان را فرا خواهید گرفت.
سطح کتاب: مبتدی - متوسط

مشخصات فایل

تعداد صفحات : 130
هزینه : 0